PROJELER

 


EIMIS
•ENTAC
•SANTEZ
FORBIS


 

BİMAR ürünlerini oluştururken dünyaca kabul görmüş proje yönetim standartları ile birlikte, geçmiş projelerde edindiği deneyimlerini harmanlayarak geliştirdiği proje yönetim süreçlerini kullanmaktadır. Bu süreçlerde 3 ana hedef gözetilmiştir.

 

  1. Projenin sponsoru ve anahtar kullanıcıları ile birlikte azami işbirliği yapmak ve iletişimde olmak
  2. Projede ortaya çıkan AR-Ge sorunlarını sistematik bir süreçle çözümlemek
  3. Projede ortaya çıkacak olan  Ana ürünü parçalara bölerek ara ürünler çıkarmak ve bunlarla ilgili geribildirimleri toplayarak takip eden ara ürünlerde bunları gidermek. 


BİMAR proje geliştirme yöntemleri  kullanılarak bir çok başarılı proje tamamlanmış ve bunların sonucunda birçok  ürün ortaya çıkartılmıştır.

 

BİMAR AR-GE yaklaşımını, tamamlanmış olan, 2 TUBITAK destekli projesinde ve  devam etmekte olan 1 adet EUREKA ve 1 adetde SANTEZ projesinde kullanılmıştır. Bu projelerden çıkan sonuçlar ve elde edilen yetkinlik diğer projelerde de kulllanılmış ve yaygınlaştırılmıştır. Diğer bölümlerde projelere ait bilgiler verilmiştir.

 

BİMAR olarak AR-GE faaliyetleri sayesinde hedefimiz iyileştirilmiş ve/veya yeni uygulamalar ile sektörel ve ulusal bazda  rekabette üstünlük sağlamaktır. Bu sebeple mevcut projelerimizde uygulanmak üzere BİMAR AR-GE yaklaşımı geliştirilmiş ve uygulanmaktadır. Bu yaklaşımı en basit şekilde anlatmak gerekirse hem proje başlangıcında müşteri gereksinimlerinden çıkan, hem de yazılım üretimi sırasında ortaya çıkan üretim problemlerini çözmek amacıyla sistematik bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Aşağıdaki şekilde AR-GE ihtiyacının bir proje sırasında ne zaman veya nasıl ortaya çıktığı gösterilmektedir.

 

  
©2023 Bimar Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. - Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları ARKAS'a aittir.
İzinsiz kullanılamaz. - Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası